Hakkımızda

Bundan yaklaşık 4000 yıl kadar önce, ilk Karia’lılar Datça Yarımadasının büyüsüne kapıldılar. Zamanla adanın güzelliğini fark eden Mikenler, Dorlar, Persler, Büyük İskender, Rodoslular, Romalılar, Bizanslılar ve en sonunda bizim Osmanlılar Datça Yarımadasına yerleşmişler. Bunca uygarlık gelip yerleşmiş ama Datça hala bugün bile sakinliğini, huzurunu ve güzelliğini korumaya devam ediyor.

‘Bizim Cennet’ de aynı adı gibi bu güzel yarımadanın en güzel büküne yerleşmiş bir aile konuk evi. Meyve ve çam ağaçlarıyla gölgelediği Kızılbük sahilinde, denizin tam dibinde. Ağaçlar ve begonvillerle çevrili 12 ahşap bungalov ve 2 suit taş evlerinde ağırlıyorlar konuklarını. Bizim Cennet ailesi konuklarını sabahları ağaçların altındaki ahşap masalarda, denize karşı keyifli kahvaltılarla, akşamsa gün batımında günlük mezeler ve balıklar, bahçeden salatalar, ızgara ve fırının pişirebildiği birçok güzel lezzetle ağırlıyorlar.

Ağaçların altında hamakta kitap okumak, büyük güneşlenme yataklarında uzanmak, pırıl pırıl masmavi bir koyda yüzmenin tadını çıkartmak, şnorkelle deniz altını keşfetmek, Karya yoluna doğru doğa yürüyüşlerine çıkmak, yalnız ya da kalabalık, huzurlu, sakin bir tatil geçirmek ‘Bizim Cennet’in doğasında var.

Kızılbük Datça/MUĞLA

(0543) 446 25 23